Vyšetření MAPY MOZKU

Vyšetření MAPY MOZKU

Co to je mapa mozku?

Podobně jako EEG je to vyšetření mozku, které dává dodatečné  informace správné nebo porušené práce mozku. Dokonce dovede odhalit některé abnormality v jeho práci i při normálním výsledku EEG. Mapa mozku ukazuje jemnou spojitost vzorců chování a EEG v různých stavech chování a zdraví. Je výborným pomocníkem k tvoření nápravných protokolů v tréninku EEG Biofeedback.

PŘÍPRAVA NA MAPU MOZKU

Také mapa vyžaduje určitou přípravu.  Podobně jako před EEG umýt hlavu šamponem, opláchnout a vysušit bez užití jiných kosmetických přípravků.

Den před mapou žádáme vyšetřovanou osobu o zachování pitného reżimu a regulární výživu. Alkohol, silná káva, silný čaj, coca cola, redbull a jiné podobne napoje vyloučené 24 hod. před mapou. Noc před mapou mozku by měla být nocí s nerušeným spánkem, protože všechna probouzení budou mít silný vliv na výsledek mapy.

Ve dni vyšetření před mapou je nutno sníst lehké jídlo, napít se nejlépe čisté vody a jít na WC. Při mapě dítěte může být maminka (nebo tatínek), ale nedoporučuje se přítomnost druhé osoby, jestliže situace to nevyžaduje.

Během mapy vyšetřovaný sedí klidně na křesle a technik mu dává příkazy otevřít oči, zavřít oči, počítat, číst, atd. podle potřeb.

Nadcházející kurzy

Call Now Button